Newsletter

Twój adres e-mail

Niepoprawny adres email
Zapisz się Wypisz się


Reklama:
kwartet mieszany

kwartet

Kuchcik (155)

"mleko"

spróbujcie tego co wasze dziecko dostaje w kartoniku mleka czekoladowego lub truskawkowego - bezcenne

Oh, Pani bez p.!
Pani tak bardzo na bakier z naszymi realiami.
"Mleko dla szkół" to program UE, "Szklankę mleka" firmuje Agencja Rynku Rolnego wszytko to sposoby promocji mleka, dopłat, subwencji czy jakiś tam innych. na skutek tego 250ml mleka jest bezpłatne albo kosztuje grosze - mleko smakowe. To nie jakaś tam nic nie znacząca pani nauczycielka decyduje, program jest rządowy i unijny. To na co warto utyskiwać to dwie rzeczy.
Jednymi drzwiami do szkoły wchodzi akcja przeciwcukrzycowa, obchody dnia walki z otyłością, drugimi wciska się badanie zawartości półek szkolnych sklepików, tymi otwartymi na oścież wkraczają w pełni majestatu zalecenia odnośnie picia mleka zamiast napojów gazowanych powodujących otyłość na skutek dużej zawartości cukrów, a codziennie przywożone jest mleko słodzone, barwione i aromatyzowane. A my w samym środeczku, a my w samym środku!
Drugą kwestią są naciski SANEPID-u. Mleko ma być UHT. Tylko wtedy panie nie wymagają by odbierająca dostawę osoba sprawdzała jakim samochodem dociera do szkoły (co byłoby bardzo zabawne kiedy mleko przywożone jest przed otwarciem placówki). Mogły nie wydawać zgody na dostawy firmie, a nie wymagać czegoś od odbiorcy. Kto w szkole wie czy samochód ma być chłodnią, jaka ma tam być temperatura, kto ma prawo to sprawdzić?
A mleko UHT (nie opieram się na doświadczeniu - skaza białkowa) tak odbiega od tego, które jest pono dla ludzkiego organizmu jedyne przyswajalne - tego ciepłego jeszcze od krowy, jak coca cola od liści coli.
Pasteryzowane w tak wysokiej temperaturze, z białkami, które uległy denaturacji, na pewno nie skwaśnieje tylko stanie się gorzkie i śmierdzące. Nie nadaje się na dobry jogurt, nie mogę zrobić z niego sera (dobry skrzep z niego nie powstanie). Czy w takim razie to jest mleko czy produkt mlekopodobny, o wyglądzie identycznym z naturalnym?

Z innej beczki - dziś u mnie na obiad pieczony kurczak, ziemniaki i sałata ze śmietaną... niestety lodowa. Przekonaj mnie, o Pani bez p., że ta sałata to nie jest wytwór genetyki. Jeśli ona sobie rośnie normalnie na grządce, to dlaczego nie ma jej w ofercie firmy, której biję czołem czyli Pan Ziółko? Zapytam Panią Marylę w przyszłym tygodniu a tymczasem czekam na wyrok Twój o Pani b. p.
LN

Nasi Mistrzowie

Użytkownik

Ilość punktów

1 Portalkucharski 5255
2 KutakNaOtro 4246
3 Lukky 3700
4 Seed 3055
5 Browny 2650