Newsletter

Twój adres e-mail

Niepoprawny adres email
Zapisz się Wypisz się


Reklama:
Zapisz jako PDF

Powiększ zdjęcie Powiększ zdjęcie
Aktualna ocena: 0
Oceń:
Tekst i zdjęcie:
Portalkucharski Platynowy Szef Kuchni (6855)

Wyciskanie na śniadanie – zdrowe soki na dzień dobry

Zdrowe śniadanie to podstawa żywienia, warto więc przyjrzeć się temu, co dostarczamy swojemu organizmowi zaraz po przebudzeniu. Nic nie stawia na nogi lepiej niż porcja świeżo wyciśniętego soku. W zależności od tego, jakie są nasze upodobania, możemy przygotować wiele różnych rodzajów soków.


Energia od samego rana


Typowym śniadaniowym sokiem jest sok pomarańczowo-ananasowy. Pomarańcze to źródło witaminy C, beta-karotenu i witamin z grupy B. Witamina C jest cennym antyoksydantem, który neutralizuje agresywne cząstki tlenu powstające między innymi z powodu stresu lub małej ilości snu. Pomarańcze dostarczają też organizmowi potasu, który jest niezbędny do utrzymania prawidłowego ciśnienia krwi i rytmu serca.

Obfitują one również w błonnik, który usprawnia przemianę materii. Zaleca się spożywanie pomarańczy wraz z błonkami rozdzielającymi cząstki oraz białą częścią skórki, gdyż znajdują się tam flawonoidy, które wzmacniają działanie witaminy C. Z kolei ananasy, bogate w bromelinę i biotynę wykazują działanie wspomagające odchudzanie. Ponadto zawierają witaminę C, B6 oraz mangan i miedź. Dostarczając organizmowi bromelinę możemy nie tylko wspomóc działania odchudzające, ale także poprawić kondycję naszej skóry i usunąć z organizmu toksyny.

Soki do zadań specjalnych

Na pobudzenie naszego organizmu idealnie nadadzą się cytrusy. Aby przygotować poranny zastrzyk energii, wystarczy przygotować:

- cztery duże cytryny,
- dwie czarne rzepy,
- dwa nieduże jabłka,
- kawałek świeżego imbiru.

Po obraniu składników wrzucamy je do wyciskarki i po chwili możemy delektować się naturalnym sokiem. Dzięki nowoczesnym urządzeniom dostępnym na rynku nie ma już potrzeby drobnego krojenia wszystkich składników. Sprawdzą się tu chociażby wyciskarki do soków marki Kuvings, które z łatwością poradzą sobie z całymi owocami.

W domowych warunkach możemy też przeprowadzić detoks sokami. Warto to zrobić zwłaszcza po zimie, aby pozbyć się szkodliwych produktów przemiany materii, które zdążyły się w tym czasie zagnieździć w naszym organizmie. Doskonałą bazą do przyrządzenia oczyszczającego napoju będą buraki.Aby przygotować oczyszczający sok z buraków, będziemy potrzebowali:

- 2 buraki
- 2 jabłka
- 1 marchewkę
- mały kawałek korzenia selera
- mały kawałek korzenia imbiru
- 1/2 cytryny
- 1 łyżkę oleju lnianego

Składniki dokładnie myjemy i obieramy ze skórki, po czym wrzucamy do wyciskarki. Do wyciśniętego soku dodajemy olej lniany. Aby kuracja oczyszczająca zadziałała, powinniśmy pić tak przygotowane soki codziennie przez siedem dni.

Więcej przepisów na zdrowe i pyszna soki na blogu zdroweimarkowe.pl/blog

Wyciskarka do soku – mądra inwestycja

Pamiętajmy, że witaminy i minerały zawarte w świeżo wyciśniętych sokach są nieodzowne dla naszego zdrowia i prawidłowego rozwoju. Zapewniają odpowiedni wzrost, dobre samopoczucie, korzystnie wpływają na kondycję skóry, włosów i paznokci.

Specjaliści udowodnili także, że osoby regularnie spożywające śniadanie są mniej narażone na otyłość, niż osoby pomijające pierwszy posiłek. Według ekspertów z dziedziny prawidłowego odżywiania pierwszy posiłek ma kluczowe znaczenie w naszym całodziennym funkcjonowaniu.
Śniadanie wzbogacone szklanką wypełnioną naturalnymi witaminami pomoże zachować witalność i energię przez cały dzień. Aby przyrządzić taki sok, wystarczy wyciskarka do soków Kuvings – urządzenie, które powinno stać się wyposażeniem każdego, komu zależy na odżywczym i zarazem dietetycznym śniadaniu.


Nasi Mistrzowie

Użytkownik

Ilość punktów

1 Portalkucharski 6855
2 KutakNaOtro 4246
3 Lukky 3700
4 Seed 3055
5 Browny 2650